вівторок, 28 квітня 2020 р.

                                   Розвиток творчих здібностей на 

                                         уроках трудового навчання



          Кожний юнак, кожна дівчина повинні знати, що,
                навчаючись у школі, їм треба готувати себе до праці, 
                 до того, щоб створювати цінності,
                 корисні для людини, для суспільства. 
                                            В. Сухомлинський

                                      


          Проблема творчості стала в наші дні самою актуальною, тому що саме творчі люди створюють нове, неповторне у всіх сферах людської діяльності. Розвиток креативності учнів в процесі шкільного життя здобуває одне з найважливіших значень.

     У сучасній школі проблема здібностей є одним із самих серйозних питань. Насамперед формування відповідних моральних якостей особистості, основ наукового світогляду, творчого відношення до праці, глибоких і міцних професійних і загальних знань, а також умінь і навичок гнучкого оперування цими знаннями на практиці.
Потрібно не просто дати учню базовий рівень освіти, а сформувати компетентності, яких потребує сьогодні суспільство: креативність, здібність навчатися усе життя, комунікативність, самовдосконалення.
   В останні роки в українській школі чітко окреслилися тенденції щодо змісту і технології навчання, індивідуалізації освітніх поглядів учнів, і творчої та розвивальної спрямованості, базового та профільного навчання, технологізації, комп'ютеризації навчального процесу. Усвідомлюючи значення виховання творчої особистості, здатної самостійно мислити, генерувати ідеї, приймати сміливі нестандартні рішення, було розроблено Державний стандарт освітньої галузі "Технологія", який передбачає створення реальних умов для реалізації індивідуальних можливостей кожного учня: розвитку творчих якостей, прояву творчої ініціативи, здійснення творчого пошуку і, як наслідок, формування творчої особистості.
   Слід пам'ятати, що продукт творчості - це не тільки матеріальні продукти - будівлі, машини, картини і таке інше, а і нові думки, ідеї, рішення, які можуть і не знаходити одразу матеріального втілення. Іншими словами, творчість - це створення нового в різних планах і масштабах, як закріпленого матеріально, так і не закріпленого матеріально. Відповідно, все це відображається і на суб'єктивному переживанні людини: творчість захоплює, стає життєвим принципом, сенсом буття. Творча діяльність розвиває цілий комплекс якостей творчої особистості - розуму, вміння швидко навчатися, бути кмітливим, винахідливим, прагнути здобувати знання, необхідні для виконання конкретної практичної роботи, самостійності при виборі й розв'язанні задачі тощо.
Мислення творчої особистості характеризується: самостійністю, гнучкістю, аналітичністю, розсудливістю, винахідливістю, глибиною думки, дотепністю, кмітливістю.
Самостійність - вміння побачити і сформулювати нову проблему без сторонньої допомоги; осмислити і використати суспільний досвід, при цьому бути незалежним у своїх поглядах, сміливо висловлювати думку. Особистість, якій притаманна самостійність мислення, не боїться поразок, над нею не тяжіють попередні невдачі, вона вірить у себе. На превеликий жаль, люди хочуть бути такими, як усі, їм властива конформність, тобто такий стан, при якому людина відмовляється від власної думки, поглядів, а приймає думку більшості.
Гнучкість - вміння змінити шлях вирішення проблеми, якщо він не задовольняє умову. Людина з гнучким розумом уміє розглядати всі, навіть суперечливі точки зору, зважувати їх істинність. Вона - толерантна, схильна до міркувань, смілива, незалежна, рішуча у змінах і спростуванні, їй притаманне почуття новизни. Уміння радикально змінити свої погляди є дуже важливим, оскільки стереотип, зашкарублість думки не сприяють прогресу, творчості. Догматичність і непоступливість є протилежними гнучкості.
Аналітичність, логічність думок - уміння виділяти істотне й узагальнювати, послідовно та чітко обирати рішення, доречно висловлюватися. Наскільки важливо вдумливо підходити до проблеми розв'язання задач, висловлювати свої думки, свідчить народне прислів'я: "Мудрий не все каже, що знає, а дурний не все знає, що каже".
Розсудливість - вміння оцінити ситуацію, відповідно до цього будувати свою поведінку.
Винахідливість - уміння знайти вихід з будь-якої ситуації, розв'язати будь-яку проблему.
Глибина думки - здатність детально аналізувати, порівнювати та знаходити істотне, здійснювати різносторонній підхід до розв'язання проблеми, аргументувати її рішення і не обмежуватися вузьким колом ідей.
Дотепність - мистецтво з гумором розв'язувати ті чи інші проблеми, влучно висловлюватися.
Кмітливість - природний дар, який дає змогу зрозуміти, розпізнати недоступні іншим речі, можливість наблизитись до істини.
   Академік А.М.Колмогоров зазначав, що не з кожного учня вийде вчений, але необхідно добиватися, щоб кожному булла знайома радість відкриття нового, радість творчого усвідомлення життя.

середа, 15 квітня 2020 р.

Проведіть дні вдома з користю!

Благодійний Фонд «Щаслива лапа» https://happypaw.ua/ua/ пропонує школярам долучитися до Всеукраїнського конкурсу "Будка мрії".🐾

Всеукраїнський конкурс "Будка мрії" Всеукраїнський конкурс "Будка мрії"

В рамках нашого освітнього проекту "Біоетика" ми запускаємо Всеукраїнський конкурс "Будка мрії".
Умови проведення конкурсу
Мета конкурсу - пропедевтика гуманного ставлення до тварин в суспільстві, поглиблення знань школярів про правила догляду за домашніми тваринами; залучення учнів до практичної допомоги собакам; виховання в учнів відповідальності, альтруїзму, емпатії та чуйності до чотирилапих.
Організатори конкурсу: Благодійна організація «Благодійний фонд «Щаслива лапа».
Учасники конкурсу: учні закладів загальної середньої освіти (5-11 класи), вихованці закладів позашкільної освіти.
Термін проведення: січень - травень 2020 року
Термін подачі робіт – до 15 травня 2020 року
Підведення підсумків, нагородження переможців конкурсу – травень-червень 2020 року
Умови участі в конкурсі
Для участі у конкурсі необхідно виготовити (самостійно або разом із дорослими) теплу та затишну будку або покращити існуючу будку для домашньої або безпритульної собаки.
На електронну пошту bioetika@happypaw.ua надсилаються фотографії або відео «до» (при умові покращення існуючої будки) та «після» (кінцевий результат), а також процес виготовлення будки.
Подаючи роботу на конкурс, учасник автоматично надає згоду на обробку своїх персональних даних в процесі проведення конкурсу.
Вимоги до робіт
1.Фотографії: формат JPEG, PDF; якісність зображення.
2.Відео: формати AVI, DVD, MPEG4; якісність зображення.
3.Конкурсна робота повинна супроводжуватись «візитівкою» (електронний документ формату «MicrosoftWord» із зазначенням:
    - ім’я, прізвище, вік автора та клас;
    - назва та повна поштова адреса (селище, місто, область) навчального закладу з телефоном (електронною поштою);
    - прізвище, ім'я та по-батькові керівника (за наявності).
Критерії оцінювання робіт
Роботи (фото-, відеоматеріали), надіслані на конкурс, будуть оцінюватися за такими критеріями:
- відповідність тематиці, меті та умовам конкурсу;
- якісність, оригінальність роботи та мотивуюча сила роботи;
- ступінь залучення учня у процес виготовлення будки.
Терміни проведення конкурсу
Роботи подаються до 15 травня 2020 року на електронну пошту bioetika@happypaw.ua (БО «БФ «Щаслива лапа»).
Нагородження переможців Конкурсу
Кращі роботи нагороджуються: дипломами та подарунками.
Найкращі роботи конкурсу можуть бути розміщенні:
- на сайті БО «БФ «Щаслива лапа» (http://happypaw.ua/ua/);
- в друкованих та електронних ЗМІ.
Роботи, виконані з недотриманням вимог Конкурсу, не розглядатимуться!
Конкурсні роботи не рецензуються і не повертаються!
Завантажити оголошення про конкурс можна за посиланням - https://drive.google.com/file/d/10bfbe1nEiQzvFtxkZwByay6qGS6iqtqZ/view?usp=sharing
Ми сподіваємось, що надихнутись на участь в конкурсі вам допоможуть роботи учасників Районного конкурсу "Будка мрії", який проходив в Косівському районі Івано-Франківської області - https://happypaw.ua/ua/bioethics/news/one/8

пʼятниця, 3 квітня 2020 р.



ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

* Вірус - це не живий організм, а молекула білка (РНК), покрита захисним шаром липида (жиру), який при поглинанні клітинами слизової оболонки ока, носа або щоки змінює свій генетичний код (мутує) і перетворюється в розмножувальні клітини-агресори.
* Оскільки вірус - не живий організм, а молекула білка, він не вмирає, а розкладається сам по собі. Час розпаду залежить від 1) температури, 2) вологості і 3) типу матеріалу, в / на якому він знаходиться.
* Вірус дуже крихкий; єдине, що захищає його, - це тонкий зовнішній шар жиру. Ось чому будь-МИЛО або миючий засіб є найкращим засобом, тому що піна розщеплює жир (ось чому ви повинні размилівать мило так довго: протягом 20 секунд або більше, щоб зробити багато піни). Після розчинення жирового верхнього шару, молекула білка сама розкладається і розщеплюється.
* ТЕПЛО топить жир; Ось чому так добре використовувати воду вище 25 градусів за Цельсієм для миття рук, ОДЯГУ і всього іншого. Крім того, гаряча вода робить більше піни, і це робить її ще більш дієвою.
* Алкоголь або будь-яка суміш зі спиртом більше 65% розчиняє будь-який жир, особливо зовнішній ліпідний шар вірусу.
* Будь-яка суміш з 1 частиною відбілювача і 5 частинами води безпосередньо розчиняє білок, розщеплює його зсередини.
* ПЕРЕКИС ВОДНЮ по ефективності стоїть після мила, алкоголю і хлору, тому що перекис теж розчиняє вірусний білок, але її потрібно використовувати в чистому вигляді, а це шкодить вашій шкірі.
* Бактерициди НЕ допомагають. Вірус - не живий організм, як бактерії, і не може бути вбитий антибіотиками.
* НІКОЛИ НЕ трясіть використаний або невикористаний одяг, простирадла або тканину. Незважаючи на те, що вірус приклеєний до пористої поверхні, він дуже інертний і розпадається за 3 години (на тканини і пористих поверхнях), 4 години (на міді, яка сама антисептик, і деревині, тому що вона відтягує вологу і не дає відшаровуватися і ділитися), 24 години (на картоні), 42 години (на металі) і 72 години (на пластику). Але якщо ви струшуєте матеріал або використовуєте щітку, молекули вірусу плавають у повітрі до 3 годин і можуть осісти на слизову вашого носа і т.д.
* Молекули вірусу залишаються дуже СТАБІЛЬНИМИ при зовнішньому або штучному холоді, в тому числі створюваному кондиціонерами в будинках, автомобілях і т.п. Їм також потрібна волога, щоб залишатися стабільними, особливо в темряві. Отже, сухе, тепле і наповнене СВІТЛОМ середовище буде руйнувати їх швидше.
* УЛЬТРАФІОЛЕТ на будь-якій поверхні розщеплює вірусний білок. Наприклад, для дезінфекції і повторного використання маски він підходить ідеально. Будьте обережні, тому що він також розщеплює і шкірний колаген (який теж є білком), що в кінцевому підсумку викликає зморшки і навіть рак шкіри.
* Вірус НЕ МОЖЕ пройти через здорову шкіру.
* Оцет НЕ ефективний, тому що він не руйнує захисний шар жиру.
* НЕ ефективні ні духи, ні горілка. У них алкоголю менше 65%.
* LISTERINE - так! Це 65% алкоголю. * Чим більше ОБМЕЖЕНИЙ простір, тим БІЛЬШЕ концентрація вірусу. Чим більше простір ВІДКРИТО або природно вентильованого - тим вірусів менше!
* 100 раз сказано, але скажімо ще раз: ви повинні мити руки ДО і ПІСЛЯ дотику до слизистих оболонок, особливо, їжі, замків, ручок, вимикачів, пультів, телефону, годинників, комп'ютерів, столів, телевізору, кнопок, грошей, ключів, брелків, гаманців і т.д. + До і після туалету (де ваші слизові теж схильні до небезпеки). Молекули вірусу можуть ховатися в мікротріщинах на руках, куди не потрапляє вода при митті. Використовуйте зволожувачі. Чим товстіше СЛОЙ ЗВОЛОЖУВАЧА, тим краще. Також позбудьтеся від довгих нігтів, там може ховатися вірус!

Надано: Університет Джона Хопкінса